آرمان استپانیان و سروژ بارسقیان در گالری راه ابریشم
 

 

گالری راه ابریشم این روزها میزبان آثار این دو هنرمند ارمنی است. هفت عکس قطع بزرگ از کارهای آرمان استپانیان و هشت تابلو نقاشی از آثار سروژ بارسقیان به نمایش گذاشته شده است.
استپانیان در عکسهایش کوشش کرده است که با الهام ازنقاشی، تصاویری روایت گر ایجاد کند. روایت هایی همچون شام آخر، که با چیدن دوازه صندلی و یک صندلی افتاده تداعی گر واقعه شام آخرحضرت مسیح (ع) با دوازده حواری اش باشد. او با باز آفزینی فضای هنرمندان امپرسیونیست و قرار دادن خود تابلو نقاشی در کادر عکس، باز خوانی شخصی خود را ارائه داده است.
بارسقیان با هشت تابلو رنگ روغن نقاشی که متعلق به سالهای اخیر است در نمایشگاه حضور دارد. تابلو های او دارای قطع بزرگ و رنگها و آاتمسفری منحصر به فرد هستند.
همزمان با برگزاری این نمایشگاه، اخبار خوبی درباره آرمان استپانیان دریافت کرده ایم. در این سالها در حیطه اقتصادی آثار تجسمی اتفاقات خوبی افتاده است و از تحولی که در بازار هنرهای تجسمی هنرمندان ایرانی ایجاد شده هنرمندان جامعه ارمنی نیز بی بهره نمانده اند. به نقل از روزنامه وال استریت جورنال در لیست هنرمندانی که آثارشان در حراج بونامز قرار دارد نام مارکو گریگوریان و آرمان استپانیان در کنار نام سایر هنرمندان مطرح فرانسوی، آمریکایی، انگلیسی، ایتالیایی قرار دارد. این حراج که در روز 11 مه (21 اردیبهشت) در نیویورک برگزار می شود به هنر مدرن آمریکای لاتین اختصاص دارد، و آثار 16 هنرمند ایرانی در کنار هنرمندان سایر کشورها عرضه می گردد.
نشریه هویس با تبریک به هنرمندان عزیز آرزوی موفقیت های روزافزون برای آنها دارد.
این نمایشگاه تا تاریخ 21 اردیبهشت برپاست و علاقمندان می توانند روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت 11 صبح تا هفت بعد از ظهر و پنجشنبه ازساعت 5 تا 8 به نشانی فرمانیه خیابان لواسانی، شماره 103 مراجعه کنند.